حتی بلند‌ترین درختان هم از عقده خودبزرگ بینی رنج نمی‌برند، زیرا مقایسه وجود ندارد

ژینگو، درختی چهار هزار ساله

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:سه شنبه 5 اسفند 1393-11:45 ب.ظ

ژینگو، درختی چهار هزار ساله


در بیست و هشتم ماه ژوئن، درختان ژینگوی باستانی در روستای تیانتانواقع در شهرستان چانگ‏شون از استان گویی‏جو کشف شدند. در این روستا دو درخت ژینگوی قدیمی پدر، به طور تنگاتنگی توسط تعداد بی‏شماری از نوادگانشان که در ارتفاع و ضخامت با یگدیگر متفاوت هستند، پوشانده شده ‏اند.

محلی‏ ها می‏ گویند که این « فسیل‏ های زنده» در تابستان، سرشار از زندگی می‏ شوند و می‏ توانند هر ساله، بیش از 4 هزار پوند دانه تولید کنند. از آنجا که این درختان، خانه ‏ای امن برای گونه‏ های مختلف پرندگان هستند، روستائیان آنها را مقدس می‏ دارند. روستائیان از محل‏ های دور و نزدیک برای عبادت، دعا و درخواست آب و‏ هوای مساعد به دیدن این درختان می‏ آیند.

اندازه محیط ژینگوی باستانی، 16.8 متر می‏ باشد که برابر با تعداد بازوان 13 فرد بالغ است تا دور آن را بگیرد. این درخت 50 متر بلندی دارد و شاخ و برگ‏ های آن حدود 2024 متر مربع را می‏ پوشاند. برطبق گفته‏ های متخصصان جنگل‏داری، این درخت بیش از 4 هزار سال عمر دارد. نام این درخت را «پادشاه ژینگوی چین» نامیده‏ اند.

 


 Ginkgo biloba، درخت ژینگو، از خانواده ژینگوان، درخت بزرگ خزان‏ پذیر با برگ‌های بادبزنی شکل است. ژینگو، گیاه دارویی ارزشمندی است که برای اهداف دارویی متنوعی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به منظور استفاده از بذر و به خصوص برگ پرورش می‌یابد. بذرهای ژینگو هزاران سال است که در طب سنتی چین استفاده می‌شود. نام‏ های دیگر: شجرالمعبد، درخت چهل سکه

Tiantan

Changshun

 Guizhou


منبع : گروه 3نشانهداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic