حتی بلند‌ترین درختان هم از عقده خودبزرگ بینی رنج نمی‌برند، زیرا مقایسه وجود ندارد

سرخشکیدگی درخت زبان گنجشک

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:پنجشنبه 30 بهمن 1393-11:51 ب.ظ

[http://www.aparat.com/v/YcW82]
سرخشکیدگی درخت زبان گنجشکداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

برش برای بررسی متوسط رویش سالانه درخت

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:چهارشنبه 29 بهمن 1393-12:46 ق.ظ

[http://www.aparat.com/v/qG5g1]
برش برای بررسی متوسط رویش سالانه درختداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

درخت شناسی زبان گنجشک

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:سه شنبه 28 بهمن 1393-10:45 ب.ظ

[http://www.aparat.com/v/BP2aT]
درخت شناسی زبان گنجشکداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

ماشین جنگل

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:دوشنبه 27 بهمن 1393-09:43 ب.ظ

[http://www.aparat.com/v/cMedF]
ماشین جنگلداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

زبان گنجشک (ون)

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:یکشنبه 26 بهمن 1393-10:41 ب.ظ

[http://www.aparat.com/v/eLq7J]
زبان گنجشک (ون)داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

معرفی گونه زبان گنجشک

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:شنبه 25 بهمن 1393-10:10 ب.ظ

[http://www.aparat.com/v/pUY9P]
معرفی گونه زبان گنجشکداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

خصوصیات جنگل شناسی درخت زبان گنجشک

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:جمعه 24 بهمن 1393-10:16 ب.ظ

[http://www.aparat.com/v/yn2q0]
خصوصیات جنگل شناسی درخت زبان گنجشکداغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دانلود جزوه مفاهیم اساسی در آمار

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:پنجشنبه 16 بهمن 1393-07:20 ب.ظ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

دانلود جدول t

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:چهارشنبه 15 بهمن 1393-08:17 ب.ظ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

آزمون های آماری

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:سه شنبه 14 بهمن 1393-11:14 ب.ظ
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

زبان گنجشک

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:دوشنبه 13 بهمن 1393-10:50 ب.ظ

با سلام و عرض پوزش به واسطه تاخیر فراوان در به روز رسانی وبلاگ ، به سفارش و در خواست یکی از دوستان عزیزم مجموعه ای از مقالات و مطالب در خصوص گونه زبان گنجشک یا ون یکی از گونه های مو جود در جنگلهای شمال Fraxinus excelsior جمع آوری و برای استفاده شما عزیزان به اشتراک گذاشته می شود امیدوارم برای دوستانی که تصمیم دارند در خصوص این گونه تحقیق کنند مفید واقع شود
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

نامه رهبر انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی

نویسنده :حسین آبکار
تاریخ:پنجشنبه 2 بهمن 1393-11:53 ب.ظ

http://farsi.khamenei.ir/ndata/home/1393/139311021843d276a.jpg
بسم‌ الله الرّحمن الرّحیم
به عموم جوانان در اروپا و امریکای شمالی

حوادث اخیر در فرانسه و وقایع مشابه در برخی دیگر از کشورهای غربی مرا متقاعد کرد که درباره‌ی آنها مستقیماً با شما سخن بگویم. من شما جوانان را مخاطب خود قرار میدهم؛ نه به این علّت که پدران و مادران شما را ندیده می‌انگارم، بلکه به این سبب که آینده‌ی ملّت و سرزمینتان را در دستان شما میبینم و نیز حسّ حقیقت‌جویی را در قلبهای شما زنده‌تر و هوشیارتر می‌یابم. همچنین در این نوشته به سیاستمداران و دولتمردان شما خطاب نمیکنم، چون معتقدم که آنان آگاهانه راه سیاست را از مسیر صداقت و درستی جدا کرده‌اند.
سخن من با شما درباره‌ی اسلام است و به‌طور خاص، درباره‌ی تصویر و چهره‌ای که از اسلام به شما ارائه میگردد. از دو دهه پیش به این سو ــ یعنی تقریباً پس از فروپاشی اتّحاد جماهیر شوروی ــ تلاشهای زیادی صورت گرفته است تا این دین بزرگ، در جایگاه دشمنی ترسناک نشانده شود. تحریک احساس رعب و نفرت و بهره‌گیری از آن، متأسّفانه سابقه‌ای طولانی در تاریخ سیاسی غرب دارد. من در اینجا نمیخواهم به «هراس‌های» گوناگونی که تاکنون به ملّتهای غربی القاء شده است، بپردازم. شما خود با مروری کوتاه بر مطالعات انتقادی اخیر پیرامون تاریخ، می‌بینید که در تاریخنگاری‌های جدید، رفتارهای غیر صادقانه و مزوّرانه‌ی دولتهای غربی با دیگر ملّتها و فرهنگهای جهان نکوهش شده است. تاریخ اروپا و امریکا از برده‌داری شرمسار است، از دوره‌ی استعمار سرافکنده است، از ستم بر رنگین‌پوستان و غیر مسیحیان خجل است؛ محقّقین و مورّخین شما از خونریزی‌هایی که به نام مذهب بین کاتولیک و پروتستان و یا به اسم ملیّت و قومیّت در جنگهای اوّل و دوّم جهانی صورت گرفته، عمیقاً ابراز سرافکندگی میکنند.
این به‌خودی‌خود جای تحسین دارد و هدف من نیز از بازگوکردن بخشی از این فهرست بلند، سرزنش تاریخ نیست، بلکه از شما میخواهم از روشنفکران خود بپرسید چرا وجدان عمومی در غرب باید همیشه با تأخیری چند ده ساله و گاهی چند صد ساله بیدار و آگاه شود؟ چرا بازنگری در وجدان جمعی، باید معطوف به گذشته‌های دور باشد نه مسائل روز؟ چرا در موضوع مهمّی همچون شیوه‌ی برخورد با فرهنگ و اندیشه‌ی اسلامی، از شکل‌گیری آگاهی عمومی جلوگیری میشود؟
شما بخوبی میدانید که تحقیر و ایجاد نفرت و ترس موهوم از «دیگری»، زمینه‌ی مشترک تمام آن سودجویی‌های ستمگرانه بوده است. اکنون من میخواهم از خود بپرسید که چرا سیاست قدیمی هراس‌افکنی و نفرت‌پراکنی، این‌بار با شدّتی بی‌سابقه، اسلام و مسلمانان را هدف گرفته است؟ چرا ساختار قدرت در جهان امروز مایل است تفکر اسلامی در حاشیه و انفعال قرار گیرد؟ مگر چه معانی و ارزشهایی در اسلام، مزاحم برنامه‌ی قدرتهای بزرگ است و چه منافعی در سایه‌ی تصویرسازی غلط از اسلام، تأمین میگردد؟ پس خواسته‌ی اوّل من این است که درباره‌ی انگیزه‌های این سیاه‌نمایی گسترده علیه اسلام پرسش و کاوش کنید.
خواسته‌ی دوم من این است که در واکنش به سیل پیشداوری‌ها و تبلیغات منفی، سعی کنید شناختی مستقیم و بی‌واسطه از این دین به دست آورید. منطق سلیم اقتضاء میکند که لااقل بدانید آنچه شما را از آن میگریزانند و میترسانند، چیست و چه ماهیّتی دارد. من اصرار نمیکنم که برداشت من یا هر تلقّی دیگری از اسلام را بپذیرید بلکه میگویم اجازه ندهید این واقعیّت پویا و اثرگذار در دنیای امروز، با اغراض و اهداف آلوده به شما شناسانده شود. اجازه ندهید ریاکارانه، تروریست‌های تحت استخدام خود را به عنوان نمایندگان اسلام به شما معرفی کنند. اسلام را از طریق منابع اصیل و مآخذ دست اوّل آن بشناسید. با اسلام از طریق قرآن و زندگی پیامبر بزرگ آن (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌و‌سلّم) آشنا شوید. من در اینجا مایلم بپرسم آیا تاکنون خود مستقیماً به قرآن مسلمانان مراجعه کرده‌اید؟ آیا تعالیم پیامبر اسلام (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) و آموزه‌های انسانی و اخلاقی او را مطالعه کرده‌اید؟ آیا تاکنون به جز رسانه‌ها، پیام اسلام را از منبع دیگری دریافت کرده‌اید؟ آیا هرگز از خود پرسیده‌اید که همین اسلام، چگونه و بر مبنای چه ارزشهایی طیّ قرون متمادی، بزرگترین تمدّن علمی و فکری جهان را پرورش داد و برترین دانشمندان و متفکّران را تربیت کرد؟
من از شما میخواهم اجازه ندهید با چهره‌پردازی‌های موهن و سخیف، بین شما و واقعیّت، سدّ عاطفی و احساسی ایجاد کنند و امکان داوری بیطرفانه را از شما سلب کنند. امروز که ابزارهای ارتباطاتی، مرزهای جغرافیایی را شکسته است، اجازه ندهید شما را در مرزهای ساختگی و ذهنی محصور کنند. اگر چه هیچکس به‌صورت فردی نمیتواند شکافهای ایجاد شده را پر کند، امّا هر یک از شما میتواند به قصد روشنگریِ خود و محیط پیرامونش، پلی از اندیشه و انصاف بر روی آن شکافها بسازد. این چالش از پیش طراحی شده بین اسلام و شما جوانان، اگر چه ناگوار است امّا میتواند پرسش‌های جدیدی را در ذهن کنجکاو و جستجوگر شما ایجاد کند. تلاش در جهت یافتن پاسخ این پرسش‌ها، فرصت مغتنمی را برای کشف حقیقت‌های نو پیش روی شما قرار میدهد. بنابراین، این فرصت را برای فهم صحیح و درک بدون پیشداوری از اسلام از دست ندهید تا شاید به یمن مسئولیّت‌پذیری شما در قبال حقیقت، آیندگان این برهه از تاریخ تعامل غرب با اسلام را با آزردگی کمتر و وجدانی آسوده‌تر به نگارش درآورند.

سیّدعلی خامنه‌ای
۱۳۹۳/۱۱/۱داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logoشبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic